Y羹kleniyor

BLOGGER HAKKINDA MERAK EDİLENLER

İnternetin hayatımıza girmesi ile beraber çeşitli yollarla para kazanma şekilleri de çoğaldı. Bundan 10 yıl önce oturduğunuz yerden yazı yazacak ve karşılığında yüksek miktarda paralar kazanacaksınız deseler birçok kişi inanmaz hatta öyle şey mi olur diye dalga geçerdi. Ancak blog yazıları ile hayatımıza giren yeni bir kavram var ki adı blogger. Blog yazan kişiye verilen blogger hakkında merak edilenler ise oldukça farklı.

Blog ve Blogger
Blogger sistemi, Google firması tarafından ücretsiz olarak sunulan ve gelişmiş XML kod biçimleri ile hazırlanmış ücretsiz içerik yönetim sistemidir.  Bu sistem, diğer birçok farklı içerik yönetiminin aksine PHP kodlama biçimini değil XML kod biçimini tercih etmiş ve bu anlamda da farkını ortaya koyarak kolay geliştirilebilir hale gelmiştir. Türkiye genelinde son birkaç sene içerisinde ortaya çıkan bloggerlar şaşırtacak derecede gün geçtikçe çoğalıyor. Özellikle her yıl katlanarak artan bir rakam ile bloggerlar önemli konularda başvurulan adreslerden oluyor. Yeni çıkan blog yazarlığı ile beraber şahsa ait birçok web sitesi ortaya çıkarak bir konuda birden fazla fikir sahibi olmamız mümkün hale geldi.

Neden Blog?
S
ite açmaktan çok blog açmaya daha doğrusu blog ile uğraşmaya iten birçok sebep vardır. Özellikle kişisel sayfalarda toplu blog hizmeti veren blog portallardan hizmet alanların sayısı hiçte yadsınamayacak kadardır. Bunun hiç şüphesiz en önemli sebeplerinden biri bir site açmak için verilmesi gereken domain ve hosting gibi ücretlerden kurtulmak olarak gösterilebilir. Tabii buna kolay kullanılabilir ve hiç teknik bilgi bilmeden güncelleme yapılan içerik yönetim sistemlerinin de sadece ücretsiz üyeliğe eklendiği düşünüldüğünde gösterilen ilginin hiçte sebepsiz olduğu söylenemez. Yine bu sistemlerin sabit yapıda bir görünüş değil kullanıcıların zevkine göre sundukları farklı şablonlardaki sayfa yapıları blog kullanımına gösterilen ilgiyi kat ve kat arttırmaktadır. Peki, sadece onların verdiği şablonlar mı hayır! Kendi yaptıklarınızı da ekleyebildiğinizden, bir sürü sayfa tasarımları ve alternatif çözüm ve resimler ortalıkta kolaylıkla dolaşmaya ve gösterilen ilginin artmasına sebep olmaktadır. Son olarak bunlara karşılıklı blog linkleri de eklendiğinde hiç kullanmayan kişilerin de başkalarından görüp blog havuzuna dalma isteklerini arttırdığı bir gerçektir.SİZİN İÇİN ÖNERİLEN HABERLER