Y羹kleniyor

SEO NEDİR? ETKİLİ BİR SEO YÖNETİMİ NASIL YAPILIR?

SEO bir arama motoru optimizasyonudur. Yani bir web sitesinin arama motorunda daha önde çıkabilmesi için kullanılan bir performans geliştiricidir. İyi bir seo yönetimi ile sitenize olan hareketi arttırabilir ve daha fazla dikkat çekebilirsiniz.

SEO her web sitesinin kullanması gereken bir yöntemdir. E ticaret sitelerinden normal bilgilendirici içerikli web sitelerine kadar her konuda güzel bir şekilde yapılan SEO ile Google arama motorlarında daha önde görünebilirsiniz. Üst sıralarda gözüken web siteleri daha fazla tıklama alır. Örneğin bir aratma yaptık, bu aratmada 3-4-5. Sayfalara kaç kişi tıklar ki. Bunun için ön sıralarda çıkabilmek çok önemlidir.

Rakiplerinizden farkınızı belli etmek için doğru yöntemler kullanılarak yapılan SEO çalışmaları gerekmektedir. Bunun için en önemli şey öncelikle içeriğinize uygun anahtar kelimeyi kullanmaktır. Böylelikle anahtar kelimeler ile aratma yapan kişilerin karşısına siz çıkacaksınız. Anahtar kelime seçerken çok dikkatli olmalı, geniş bir yelpaze değil de hedefe tam ulaşmak için nokta atışı yapmanız gerekmektedir. Örneğin bir giyim sektöründesiniz ve mont satıyorsunuz. Bu montu aratırken geniş bir yelpaze olan ”Mont”  yazarak mı aratırsanız rakip bir sürü firma ile yarışırsınız ve burada öne çıkmak istiyorsanız reklam vermeniz gerekebilir. Ancak “Kırmızı şişme mont” olarak aratırsanız rakipleriniz arasında daha çok yeriniz olur ve önde gözükme şansınız artar.

Google da reklam vererek öne çıkabileceğiniz doğrudur. Ancak kimi zaman bazı web siteleri herhangi bir arama yapıldığında yanında reklam yazısının çıkmasını istemez. Bunun için SEO çalışması yapmak etkili bir şekilde sizi reklamsız ön sıralara taşıyabilir. 


SİZİN İÇİN ÖNERİLEN HABERLER