Y羹kleniyor

TİKTOK’TA REKLAM NASIL VERİLİR?

TİKTOK, son zamanlar en trend sosyal medya platformlarından biridir. Bu platformda eğlence amaçlı çekilip atılan videoların haricinde bilgilendirici içeriklerde paylaşılmaktadır. Hedef kitlesi genellikle gençlerdir. Markalarınıza uygun reklam kampanyalarını Tiktok üzerinden vererek markanızı ya da ürününüzü tanıtabilirsiniz.

Tiktok’ta nasıl reklam verilir gelin inceleyelim;

Tiktok’ta öncelikle reklam verebilmek için hesabınızın reklam hesabı olması gerekmektedir. Daha sonra reklam hesabında kampanya bölümüne gelindikten sonra seçilen kampanyaya uygun isim belirlenir ve hedeflemeler oluşturulur. Kampanyaya her platformda olduğu gibi bir bütçe belirlenmesi gerekir. Bütçenin minimum 500 dolar olması gerekmektedir.

Bütçe de belirlendikten sonra detaylı olarak hedef kitle seçimi yapılması gerekir. Bunlar, yaş, kilo, cinsiyet ve ilgilendikleri alan gibi birçok farklı kriterdir. Daha sonra da reklamın hangi gün yayınlanacağını ve ne kadar süre aktif olacağı belirlenir. Yayınlanacak olan reklamların hangi boyutta ve yatay mı dikey mi ya da kare şeklinde mi olacağını da belirledikten sonra reklam yayına geçmiş olur.

Diğer sosyal medya platformlarından farkı hedef kitlesinin daha çok gençlere hitap etmesi ve minimum reklam bütçesinin en az 500 dolar olması gerektiğidir. Bu özellikleri ile birlikte herkesin reklam vereceği ya da verebileceği bir yer olmaktan çıkmıştır. 


SİZİN İÇİN ÖNERİLEN HABERLER