Y羹kleniyor

İNSTAGRAMDA MAVİ TİK NASIL ALINIR?

İnstagram da karşımıza çıkan mavi tik yani doğrulanmış rozet genellikle ünlülerde, oyuncu ya da futbolcularda karşımıza çıkmaktadır. Mavi tik size prestijli bir kişi ya da kurum olduğunuzu gösterir. Bu sayede aramalarda ve yorum yapılan yerlerde sizi daha ön plana çıkararak SEO görevi göstermektedir.

Mavi tik için eskiden İnstagram seçerken şimdi işletme profili olan herkes başvuru yapabilmektedir. Ancak yine de her başvuru yapan kabul edilecek diye bir durum söz konusu değildir.

Mavi tik başvurusu nereden yapılır?

·         Mavi tik almak için öncelikle profilinizin herkese açık ve işletme profili olması gerekmektedir.

·         Daha sonra profilinizdeki ayarlar sekmesinden hesaba tıklayıp “Doğrulama Talebi” yazılı yere girmeniz gerekir.

·         Açılan sayfada Ad Soyad, Gerçek Ad ve Kimlik Fotoğrafınızın bulunduğu bir görsel ekleyerek başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

·         İnstagram’ dan onay bekledikten sonra eğer talebiniz reddedilirse bile 1 ay sonrasında tekrar doğrulama talebi gönderme hakkınız bulunmaktadır. 

Mavi tik almak için gerçek kişi olduğunuzu kanıtlamanız gerekmektedir. Bunun için İnstagram da aktif olmanın dışında kendinize ait bir siteniz bulunması büyük bir ayrıcalık sağlamaktadır. Google’da tanınır olmak sizi İnstagram da mavi tik almak istediğinizde de kolaylık sağlayacaktır. Ayrıca instagram dan mavi tik almak için bir diğer gereken özellik ise eksiksiz bir profile sahip olmanızdır. Eksiksiz profil için Profil resmi, bio ve içerik kısımlarının doldurulmuş olması gerekmektedir. 


SİZİN İÇİN ÖNERİLEN HABERLER