Y羹kleniyor

İNSTAGRAM REELS ÖZELLİĞİ NEDİR? NASIL KULLANILIR?

Teknolojinin ilerlemesi ile birlikte her geçen gün sosyal medya da yeni bir özellik karşımıza çıkmaktadır. Bu özelliklerden biri de İnstagramda ki Reels özelliğidir. 

Sosyal medya da en çok kullanılan platformlardan biri olan İnstagram yeni güncellemeleri ile birlikte daha da yaygın ve popüler hale gelmiştir. Özellikle markaların keşfete çıkmak için stratejik planlamalar yaparak kullandıkları reels özelliği etkin bir biçimde markanızın tanınmasına vesile olabilmektedir.

Reels özelliği TikTok uygulaması ile benzer özellikler taşımaktadır. Özellikle atılacak olan gönderinin boyutu ve süresi TikTok ile aynıdır. Bunun haricinde dikkat çekmek için farklı içerikler kullanmak ve özgün olmak şarttır. Örneğin bir TikTok’ta paylaştığınız gönderinin aynısını Reelste paylaşmaktan ziyade daha farklı ve özgün bir içerik oluşturarak paylaşmak öne çıkmanızı kolaylaştıracaktır.

İnstagramda keşfete çıkabilmek için öncelikle hesabınızın herkese açık olması gerekmektedir. Bu sayede İnstagramdaki keşfet kısmında paylaştığınız içerik daha fazla görüntülenecektir. Bunun haricinde İnstagramda Reels videosu çekmek için sağ üstte bulunan artı işaretine tıklayıp açılan kameralardan Reels seçeneğini bulmalı ve içeriğinizi oluşturmaya başlamalısınız. Reels videonuzu oradan düzenleyebileceğiniz gibi farklı video edit programları ile de düzenleyip doğrudan paylaşabilirsiniz.

Reels videosu çekerken kullanacağınız müzikleri Reelsinizi düzenlerken paylaşmadan önce seçebilir ve videonuzun içeriğine en uygun müziği videonuza koyabilirsiniz. İnstagram’ın kendi içerisinde bulunan Reels videolarında düzenleme aracı olarak 5 farklı kısım karşımıza çıkmaktadır. Bunlardan ilki hız, ikincisi zamanlayıcı, üçüncüsü ses, dördüncüsü hizalama ve son kısımda AR efektleridir. Buradan videonuzu hazırlarken çeşitli düzenlemeler yapabilir ve daha sonrasında paylaşabilirsiniz.

Bu özellik ile markanızın bilinirliğini arttırabilir ve daha kolay öne çıkabilirsiniz. 


SİZİN İÇİN ÖNERİLEN HABERLER