Y羹kleniyor

İNSTAGRAM MAĞAZA ÖZELLİĞİ NASIL AÇILIR?

Mağaza özelliği adından da anlaşıldığı üzere paylaşılan gönderilere ve hikayelere ürünler ekleyerek bunların web sitesi üzerinden yönlendirilmesi ile satış sağlayan bir özelliktir. Bu sayede hedef kitlelere doğrudan ulaşmak mümkün olmaktadır.

Eğer bir e-ticaret siteniz varsa mağaza özelliğini aktifleştirirseniz satışlarınızı bu sayede arttırabilirsiniz. Mağaza oluşturabilmek için öncelikle instagramda hesabınızın işletme hesabı olması gerekmektedir. Daha sonra ise bilgisayar üzerinden hesabınızın ayarlar kısmına giriş yaparak mağazanı oluştur seçeneğine tıklayarak mağazanızı oluşturmaya başlayabilirsiniz.

Mağaza özelliğini kullanabilmek için tüm detayları yaptıktan sonra bir sözleşme onaylamalı ve daha sonra da mağazanızın aktifleştirilebilmesi için İnstagramdan onay beklemelisiniz. İnstagram genellikle 1-2 haftaya onaylamaktadır.

Mağaza açmak için önemli olan unsurlar ise,

·         Facebook ve instagram hesaplarınızın birbirine bağlanmış olması,

·         Facebook Business menager hesabınızın olması,

·         E-ticaret sitenizin olması,

·         İşletme hesabınızın olması gerekmektedir.

İnstagramda mağaza özelliğini kullanmak ürünlerinizin daha fazla kişiye ulaşmasına ve daha erişebilir olmasına sebep olacaktır. Bu sayede hedef kitleye en doğru şekilde aradığı ürünler ulaştırılıp satış gerçekleştirilebilecektir.

Mağaza hesabını aktif olarak kullanan Trendyol’un hesabını incelerseniz attığı tüm postlarda ürün yerleştirmesi yaparak nasıl daha kolay satış yapabildiğini göreceksiniz. Ayrıca bir ürün paylaşıldığında altına fiyatını yazmak yerine direk olarak ürünün üzerine tıkladığınızda fiyatı gözükecek ve daha kolay bir satış platformu olarak sitenize aktif müşteri gelmesi sağlanacaktır. 


SİZİN İÇİN ÖNERİLEN HABERLER