Y羹kleniyor

İNSTAGRAMDAN PARA KAZANMAK

İnstagram, ilk açıldığı zamanlarda sadece fotoğraf paylaşabilen bir sosyal medya platformuydu. Ancak daha sonralarında teknolojinin gelişmesi ile birlikte yeni güncellemeler gelerek, anlık hikayeler, canlı yayınlar, mesajlaşma, görüntülü konuşma ve reels denilen birçok farklı özellik eklendi. Bunlarında eklenmesi ile birlikte İnstagram da farklı bir çağ başlayarak İnstagram üzerinden para kazanma imkanı doğdu.

İnstagram üzerinden para kazanmanın birkaç farklı yolu vardır. Biri şuan da çok popüler olan İnfluencer denilen kavram, diğeri ise İnstagram üzerinden satış yaparak olan para kazanma yöntemi. İnfluencerlığa gelirsek eğer, takipçilerinin çok olduğu ve bu sayede çeşitli markalardan reklam alarak para kazanılan bir platformdur. Ayrıca bu dönemde çoğu İnfluencer büyük kitlelerce tanındığı için kendi markasını açarak buradan da para kazanmaktadır. İnfluencerler çeşitli markaların tanıtımlarının yanı sıra Trendyol firması ile iş birliğine geçerek hikaye üzerinden paylaştıkları linklerden de para kazanmaktadırlar.

İnstagram da diğer bir para kazanma yöntemi olan satış yapmak için büyük ya da küçük işletme olmanız yeterli. Hatta evde el emeği yapılan ürünler bile son zamanlarda oldukça popüler. İnstagram da sık sık karşılaştığımız satış platformları ise, ayakkabı, takı ve benzeri butik sayfalarıdır. Özellikle takı satışı internet üzerinden oldukça kolay olmakta ve kıyafet gibi beden uymama sorunu bulunmadığı için güvenle sipariş verilebilmektedir.

İnstagram’ın yeni özellikleri ile birlikte sıklıkla karşımıza çıkan satış alanı reels olmaktadır. Özellikle keşfete düşmek isteyen kişilerin başvurduğu bu yöntem ile reklam vermeden daha fazla kişiye ulaşmak mümkündür. 


SİZİN İÇİN ÖNERİLEN HABERLER