Y羹kleniyor

LOGO TASARIM NEDİR?

Reklam çalışmalarının her geçen gün önem kazanması ile markalar piyasada kendilerini daha iyi anlatabilecekleri logo ve görsel çalışmaları ile piyasada kalıcı işler yapmaya yöneldiler. Özellikle görselliğin daha akılda kalıcı olması ile beraber, her türlü logo çalışmaları önem kazandı ve grafikerlerden markayı en iyi anlatabilecek logo tasarım çalışmaları yapmaları istenir hale geldi. Peki nedir logo tasarım be neden bu kadar önemlidir.


Kurumsal kimlik; logo

Logo ve amblem markanın en önemli yapı taşlarından biridir. Kurumsal kimliğin oluşturulmasında logo ve amblem önemli rol oynar ve markanın piyasada var oluş sebebini anlatmak için oldukça kullanılır. Logo ve amblem çalışmalarında markanın anlatmak istediği onlarca cümleyi, tek bir çizgi ile tek bir seferde anlatmak mümkündür. Bu üstün başarıyı gerçekleştirmek, logo tasarım ve amblem tasarımlara dünyaya bedel imzalar atmak grafikerlerin işidir. Markalaşma yolunda firmanın en zorlandığı alan, kendisine ait bir kimlik oluşturmak oluyor. Kendisine ait bir kimlik oluşturmayı başaran markalar piyasada uzun süre kalarak kendini kanıtlayabiliyor. 


Markanın kurumsal kimliğini tanıtması ve piyasada yer almayı başarabilmesi için yapılacak çalışpma logo çalışması oluyor ve logo; bir kurum veya kuruluşun kendine seçtiği, bazı ticaret eşyası üzerine konulan, o eşyayı üreten veya satanı tanıtan resim, harf vb. özel işaretlerin hepsi olarak tanımlanıyor. Logo tasarlayan kişi grafikerler oluyor ve grafiklerin hayal dünyası ne kadar genişse o kadar iyi işler ortaya çıkarıyor. Logo ile en iyi çalışmaları yapan kişiler hayal dünyası geniş olan ve bir markanın her aşamasını enine boyuna araştırma kabiliyetine ve sabrına sahip kişilerdir.


Ticaretin başlaması ve gün geçtikçe ticari çalışmaların artması ile herhangi bir malın, bir ürünün veya bir hizmetin diğerlerinden ayırt edilebilmesi ihtiyacı doğmuştur. Bu ihtiyaç bazı ürünlerin taşıdıkları özellikleri anlatan marka çalışmaları yapmayı zorunlu hale getirmiştir. Rakiplerinden ayrılması için ve markanın piyasada kalıcı olması içicin yapılan logo çalışmaları, markanın üzerine konan bir işarettir de diyebiliriz. Tamamen aynı olan ürünün bile üzerinde sizin markanızın logosunu görmeyen bilinçli tüketiciler sizi seçecek rakiplerinizden sizi ayıracaktır. SİZİN İÇİN ÖNERİLEN HABERLER