Y羹kleniyor

CLUB HOUSE NEDİR? NASIL KULLANILIR?

Sosyal ağ platformlarının her geçen gün artması ile beraber Club House kullanımı da yaygınlaşmıştır. Bu uygulamada temel mantık sesli konuşma odalarının olmasıdır. Diğer sosyal platformlardan farkı ise fotoğraf ve video gönderilememesidir.

Sohbet odaları üzerinden sesli konuşmaya olanak sağlayan bu platforma üye olmak için davet gereklidir. Davet üzerine kayıt olmak çok kolay iken herhangi bir davetiniz yoksa Club House sizi sıraya alır ve sıranız geldiğinde kayıt olup sohbete başlayabilirsiniz.

Club House’nin Türkiye’de yayılmasının sebebi ise İnfluencer denilen sosyal medyada tanınan kişilerdir. Şu anda Türkiye’de en fazla kullanan kişiler tanınan kişilerdir. Club House şu anda sadece İOS kullanıcıları tarafından kullanılabilmektedir ancak yakın zamanda Android kullanıcılarına da açılacaktır.

Club House de fotoğraf ve video paylaşılamıyor fakat kullanıcılar profil resmi koyabiliyor. Sesli sohbet odalarında ses kayıtları atabilirken sadece dinlemek içinde odalara girilebilmektedir. Sohbet odalarında istediğiniz konuya ait odaya giriş yapılabiliyor. İlginizi çeken ya da konuşmak istediğiniz konu hakkındaki sohbet odasına girip dinleyici ya da konuşmacı olarak katılmak mümkün.

Diğer sosyal medya platformlarına göre Club House de yaş sınırı mevcut. Club houseye girebilmek ve sohbet edebilmek için +18 yaş sınırı vardır. Bu sebeple 18 yaş altı olanlar bu uygulamayı kullanamamaktadır.

Gizlilik ilkeleri ile ilgili de kafa karıştıran sorulara açıklık getiren bir platformdur. Club House ses kayıtlarını ve verileri herhangi bir şikayet olursa incelemek için kayıtlı tutup inceleme bittiğinde ise kayıtları sildiğini belirtmiştir. 


SİZİN İÇİN ÖNERİLEN HABERLER