Y羹kleniyor

GOOGLE SEARCH CONSOLE NEDİR? SİTENİZ İÇİN FAYDALARI NELERDİR?

Google’ın web sitenizin görünümünü iyileştirmek için farklı seçenekleri vardır. Bu seçeneklerden biri de Google Search Console’dir. Google Search Console’nin mantığı web sitenizi arama sonuçlarında iyi bir konuma getirmektir.

Tamamen ücretsiz olan bu uygulama sitenizde yazdığınız içeriklerin arama motorlarında daha kolay görünmesini sağlamaktadır. Bu sebeple SEO çalışmaları yapanlar için oldukça önemli bir araçtır. Arama sonuçlarında web sitenizin hangi kelimeler ile daha çok aratıldığına dair birçok bilgiye Google Search Console ile ulaşmak mümkündür. Özellikle SEO çalışmaları yapanlar için web sitenizin hangi anahtar kelimeler ile öne çıktığını görmek büyük bir avantaj olacaktır.

Bu aracı kullanmakta oldukça basittir. Örneğin bir blog sitesisiniz ya da sitenizde blog yazıları paylaşıyorsunuz. Bunları siteye yükledikten sonra site haritaları kısmından sitenizdeki gelişmelerin linkini kaydederek Google da sitenizi ve içeriğinizi tanıtmak mümkündür. Google Search Console kullanmak Google’a sitenizin size ait olduğunu da kanıtlamış olacaksınız ve yaptığınız her değişimi oradan kaydedebileceksiniz.

Google Search Console’de sitenize yapılan ziyaretleri de kontrol etmeniz mümkün. Bu sebeple bakıldığında Google’ın bu aracı site analiz aracıda sayılabilmektedir. Kısaca Google Search Console site sahipleri için kullanılması gereken ücretsiz ve çok kapsamlı bir araçtır. Bu siteye kendi sitenizi kaydederken “Mülk ekle” diyerek işe başlayabilirsiniz. Sitenizin trafiğini de bu şekilde arttırabileceğiniz için kullanmaya başlamalısınız.


SİZİN İÇİN ÖNERİLEN HABERLER