Y羹kleniyor

MEDYA NEDİR?

Reklam ile verilen hizmetin eş değer de arttığını öğrenen firmalar reklam çalışmalarına hız vermiş durumda iş hayatlarına ilerliyorlar. Reklam yaparak en fazla kitleye ulaşmanın en kolay yolu medya kullanarak markayı tanıtmak olduğu için son zamanlarda en çok duyulan reklam aracı medya oldu. Gün içerisinde onlarca, yüzlerce kez duyduğumuz medya; nedir, ne iş yapar, medya neden vardır merak edenlere cevabı yazımızda.


Medya Hakkında

Günümüz bilgi çağında çeşitli bilgiye ulaşmak artık çok kolay. Bilgiye ulaşmak için her mecra birbirinden farklı birçok bilgi ile kaynıyor. İnterneti, herkesin evine kadar girdiği günlerde doğru bilgiye ulaşmak çok zor. Bir konu hakkında bilgi araştırması yaparken birbirinden farklı birçok bilgi önümüze seriliyor ancak bu bilgilerden hangisi doğru, hangisi gerçek ve kesin sonuçlar içeriyor anlamak çok zor. Medya nedir dendiği zaman da medya; yazılı, sesli ve görsel kitle iletişim araçlarının her birini tanımlıyor. 


Medya haber alma ve haber yayma ihtiyacını karşılamak için ortaya çıkan bir iletişim içerisinde olma kavramıdır. Ayrıca medya herhangi bir alanda yoğunlaşmış ve sadece o alan için hizmet veriyor olabilir. Edebiyat, spor, bilim ve sanat alanları üzerinde yoğunlaşmış ve sadece o alanlarda hizmetler ortaya koyan medya türleri, konu hakkında kesin ve net bilgiye ulaşmamız konusunda oldukça yardımcı olacaktır.


Günümüzde medya araçları haber alma ve haber verme doğrultusunda gelişmesini sürdürmüş ve eğlence- alışveriş alanı olarak gelişmesine devam etmektedir. Medya yardımı ile bir konu hakkında çok detaylı ve çeşitli bilgiye ulaşılabilir aynı zamanda ekonomik alanda marka tanıtım ve benzeri faaliyetlerle markamızı çeşitli yerlere taşıyarak markamız adına emin adımlarla devam edebiliriz. 


Medyanın Topluma Katkıları Nelerdir?

Medya toplumu belirli bir yönde, belirli bir konu hakkında yönlendirebilir.

Duygu ve düşünce faaliyetleri ile bir toplumun duygu paylaşımını destekler.

Medya, bilgiye ulaşmak için kolay yollar sunar ve en doğru bilginin en kısa sürede elimize geçmesine yardım eder.

Toplum içerisinde ki olumsuz davranışların ortadan kalkması için çalışır. 

Toplum değerlerinin nesilden nesle aktarılması için çalışmalar yapar ve aktarılmasına yardımcı olur.

Toplum içerisinde körü davranışların şiddet, cinayet, tecavüz gibi kötü olayların aktarılıp ortadan kalkmasına yardımcı olur. 


Medya hayatın her alanında işimize yarayacak ve bizi ve markamızı ileri taşıyacak, en önemli iletişim araçlarından biridir. 


SİZİN İÇİN ÖNERİLEN HABERLER