Y羹kleniyor

YOUTUBE KİDS NEDİR?

YouTube’nin çocuklara özel olarak geliştirdiği YouTube Kids Türkiye’de. Peki nedir bu YouTube Kids? Ne farkı var? Gelin inceleyelim.

Çocukların dijital ortamda eğlenmesini, öğrenmesini ve yeni şeyler keşfetmesini daha güvenli hale getiren YouTube Kids, ebeveynlere çocuklarının bu dijital deneyimini kontrol edebilmesi için kolaylık sunmaktadır. 13 yaş altı çocuklar için geliştirilen YouTube Kids, YouTube'dan ayrı bir web sitesi, Android ve İOS cihazlar için ayrı bir mobil uygulaması olan bir video izleme platformu olarak öne çıkmaktadır.

YouTube Kids, 3 ayrı yaş grubuna göre kategorilere ayrılmıştır. Bunlar, 4 yaş altı, 5-7 yaş arası ve 8-12 yaş arasıdır. Çocukların daha sağlıklı içerikler izlemesini sağlayan bu uygulama çocukların yakından tanıdığı Sevimli Dostlar, Kral Şakir, Pepee ve Niloya gibi yerel ve kültürel olarak duyarlı ve alakalı içerikleri çocuklarla buluşturuyor. Türkiye’de YouTube Kids'e Google Play Store ve App Store veya web tarayıcı ile "https://www.youtubekids.com" adresinden ulaşılabiliyor.

Çocuklar özellikle son dönemlerde dijital ortamlarda sıkça zaman geçirmesinden dolayı yararlı yararsız birçok içerik ile karşı karşıya kalmaktadır. Çocukluk zamanlarında ne görürse o şekilde davranabileceğinden izlediği şeyler hayatına yön verebilmektedir. İyi ya da kötü birçok davranışı bu zamanlarda aileden çok dijital ortamdan alan çocuklar için bu özellik oldukça iyi planlanmış.

Yaş kategorilerine uygun içeriklerin karşınıza çıkması ile birlikte ebeveyn olarak artık YouTube de geçirilen zamanda daha faydalı olmak mümkün.

 


SİZİN İÇİN ÖNERİLEN HABERLER