Y羹kleniyor

SOSYAL MEDYA NASIL KULLANILIR?

Teknolojinin gelişmesi ile beraber, internet vazgeçilmez bir yaşamsal kaynağımız haline geldi. Son yıllarda hayatımızın her alanına girmeyi başaran internet, sosyal medyalar ile evimizin bir ferdi oldu diyebiliriz. Peki hayatımızın her alanına girmeyi başarmış internet, hatta internet değil sosyal medya nasıl kullanılır?


Daha iyi bir sosyal medya kullanıcısı olmak için, sadece sosyal medya üzerinden bir platform değil bütün sosyal ağları sık sık kullanmamız gerekir. Özellikle kendiniz için size ait bir marka için sosyal medya kullanacaksanız, size uygun olan platformu seçmeniz gerekir. Seçtiğiniz platform twitter, instagram, facebook olabilir. Bunlardan birini veya birkaçını aynı anda kullanacak olabilirsiniz ancak ilk yapmanız gereken hangi platformu daha sık ve kolay kullanacağınızı belirlemek olmalıdır.

Bilindiği üzere sosyal medyada artık her markanın boy gösterdiği bir unsur haline geldi. Markanız ile ilgili sizde sosyal medya üzerinden reklamınızı yapıyorsanız sayfanızda çekilişiler düzenleyin ve yarışmalara yer verin. Bu şekilde sayfanızda akışı sağlamanız çok daha kolaydır.

Sosyal medya hesabı açtınız, markanız ile ilgili reklamlar ve çalışmalara başladınız. Paylaştığınız görseller altında, ürünleriniz ile ilgili veya sizinle ilgili yapılan yorumlar olacak. Bu yorumlara mutlaka sıcak ve içten dönüşler yapın. Cevapsız kalan müşteri bir daha sizinle çalışmayı denemeyecektir.

Açtığınız hesap ile ilgili paylaşacağınız görselleri haftalık listelemeniz oldukça önemlidir. Bir hafta boyunca paylaşacağınız görseller belli olduktan sonra kafanız rahat ürünlerin satışına geçebileceksiniz. Önceden tasarlanmış görseller işinizin kolaylaşmasına yardım ederken, markanızın profilinin güzel görülmesine yardım eder.

İyi bir sosyal medya yönetimi yapmak ve sosyal medya kullanmak istiyorsanız, içeriklerinizi paylaştığınız saatler de çok önemlidir. Paylaşılan görseller uyku saatinde, herkesin işte olduğu saatlerde veya sosyal medya kullanma oranının düşük olduğu saatlerde paylaşılmamalıdır. Aksi takdirde paylaşımlarınız boşa gidecektir.

Tüm bu unsurlara dikkat edecek vaktiniz yoksa veya yapma konusunda sıkıntılar yaşıyorsanız, World Ajans gibi işinin uzmanı ajanslardan destek alabilir, sosyal medyanızın uzman isimler tarafından yönetilmesini sağlayabilirsiniz.SİZİN İÇİN ÖNERİLEN HABERLER